تضعیف شورای نگهبان توسط رئیس جمهور یک تخلف است

آيت الله “عباس كعبي” گفت: اين چه جمله اي است كه كسي در صدر دستگاه اجرايي كشور مي گويد مجلس اول بدون شوراي نگهبان بهترين مجلس ها است؟! اين جمله در جايگاه قانوني رئيس دستگاه اجرايي يك تخلف محسوب مي شود.

به گزارش عروج به نقل از دزفول امروز؛ عضو شورای خبرگان رهبری در جمع نمازگزاران جمعه در دزفول، با اشاره به راهبری نظام به سمت رشد و تعالی و پیشرفت ملت ایران توسط خلف صالح امام(ره) بر اساس آرمانهای امام و شهدا، گفت: ما در یک پیچ تاریخی به سر می بریم که این پیچ تاریخی یک پیچ تمدن ساز است.

 

آیت الله "عباس کعبی” پرونده هسته ای کشورمان را یکی از هماوردهای جدی ملت ایران با جبهه استکبار خواند و با تشریح راهبرد آمریکا در این باره، اظهار کرد: راهبرد آمریکا در دوران مذاکرات، توافق و در دوران اجرای توافق استحاله انقلاب اسلامی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نفوذ فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و استیلا بر ملت ایران است.

وی، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در سد کردن راه نفوذ آمریکا به کشور، حذف شعار "مرگ بر آمریکا” را یکی از راهبردهای آمریکا خواند و تصریح کرد: اوباما بعد از توافق اعلام کرده است که ۱۵ سال، زمان مناسبی است که نسل جدید ایران بتواند به تدریج شعار "مرگ بر آمریکا” را حذف کند و با آمریکا کنار بیایید.

عضو شورای  خبرگان رهبری ادامه داد: این جمله نشان می دهد که دشمن دنبال تسلیم و استحاله ملت ایران و فراموش شدن شیطنت های آمریکا است.

آیت الله کعبی، ایستادگی نسل جدید بر آرمانهای امام و شهدا و انقلاب اسلامی را مشابه نسل اول و دوم انقلاب خواند و تاکید کرد: نسل جدید مانند نسل اول و دوم انقلاب پای آرمانهای امام و شهدا و انقلاب ایستاده اند و هیچگاه شیطنت های آمریکا، شیطان بزرگ و استکبار جهانی و شعار «مرگ بر آمریکا» را فراموش نخواهد کرد.

این روحانی برجسته خوزستان، فراموشی دشمنی دشمن را راهبرد دیگر آمریکا خواند و ابراز کرد: توافق بعنوان پایان نهضت استکبار ستیزی ملت بزرگ ایران نیست.

وی یکی از خطوط قرمز نظام را حفظ و ارتقای قدرت دفاعی و نظامی ایران عنوان و با اذعان به اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که بعد از ۱۵ سال ایران آنچنان ضعیف خواهد شد که هر رئیس جمهور دیگر آمریکا به راحتی می تواند ایران را شکست بدهد، تاکید کرد: یکی از خطوط قرمز اعلام شده توسط رهبری بحث قدرت بازدارندگی دفاعی و نظامی و پیشرفت های صنعت دفاعی ملت ایران است و دشمن برای تضعیف روحیه مقاومت ملت ایران همچنان تهدیدات توخالی خود را ادامه می دهد.

عضو شورای خبرگان رهبری ادامه داد: شکست و تسلیم ملت ایران خواب آشفته ای است که اوباما هم باید مانند رؤسال جمهور قبلی آمریکا آنرا با خودش به گور ببرد.

وی افزود: همه رؤسای جمهور رژیم استکباری آمریکا در مقابل اراده فولادین ملت ایران شکست را تجربه کرده اند و اوباما هم به لطف الهی شکست خواهد خورد.

آیت الله کعبی، غربی کردن ایران اسلامی را یکی از طرح های آمریکا برای نفوذ فرهنگی در ایران ذکر کرد و خاطر نشان کرد: رواج فرهنگ غربی، ترویج ابتذال و بی بندباری طرح های آمریکا برای نفوذ فرهنگی در ایران است که یکی از این اقدامات پیشنهاد تاسیس زنجیره محصولات مک دونالد در  ایران است.

عبور از ولایت فقیه، دیگر طرح آمریکا برای استحاله ایران است که عضو شورای خبرگان رهبری با تاکید بر آن ابراز کرد: آنها فکر می کنند در ۱۵ سال آینده اتفاقاتی می افتد که در یک مرحله ولایت فقیه تشریفاتی و در مرحله بعد ولایت فقیه را از عرصه قدرت در نظام حذف خواهند کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه بعضی از افراد که اگر نگوییم هوشمندانه در حال بازی در پازل دشمن هستند، خوش بینانه دارای ضعف بصیرت هستند، نهادهای حافظ نظام و ولایت فقیه و نهادهایی مثل شورای نگهبان که جلوی نفوذ دشمن را می گیرند را تضعیف می کنند.

 این روحانی برجسته، با اشاره به جایگاه شورای نگهبان تصریح کرد: اگر نبود شورای نگهبان استبداد و استعمار در این شکور جا پا پیدا می کرد همانگونه که در دوران مشروطه، با حذف نظام مردمی و تشریفاتی کردن آن، استبداد رضاخانی ایجاد کردند.

آیت الله کعبی، شورای نگهبان را سدی عظیم در مقابل نفوذ دشمن و بویژه نفوذ آمریکا در انتخابات آینده مجلس و خبرگان توصیف و افزود: همانطور که آیت الله جنتی در نمازجمعه تهران اعلام کرد، مجلس خبرگان، جای قلدرها و زورگوها نیست، مجلس خبرگان مجلس ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری، مجلسی است که راهبردی ترین مسئله نظام را مشخص می کند لذا جایی برای حزب بازی نیست و متعلق به همه ملت و شرع است.

عضو شورای خبرگان رهبری با انتقاد شدید و صریح به سخنان رئیس جمهور تصریح کرد: این چه جمله ای است که کسی در صدر دستگاه اجرایی کشور می گوید مجلس اول بدون شورای نگهبان بهترین مجلس ها است؟! این جمله در جایگاه قانونی رئیس دستگاه اجرایی یک تخلف محسوب می شود.

آیت الله کعبی تاکید کرد: همه دستگاهها موظف هستند، همه نهادهای نظام از جمله شورای نگهبان را که حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است را تقویت کنند نه اینکه با اعلام این جمله که مجلس بدون شورای نگهبان بهترین مجلس است، درصدد تضعیف آن برآیند.

وی گفت: این صحبت، بازگشت به گذشته و نادیده گرفتن زحمات شورای نگهبان هم در عرصه فقهی و حقوقی است.