تلکس Oruj.ir | عروج: دود سايت دفن زباله صفيره اهوازدر چشم مردم + فيلم
چهارشنبه، 3 دی 1399 - 00:46     کد خبر: 3966

به گزارش عروج؛ چند سالي هست كه اهالي مناطق شرقي اهواز و روستاهاي اين منطقه با آلودگي ناشي از آتش‌ سوزي سايت دفن زباله صفيره دست به گريبانند.

در طول اين مدت چندين نوبت اعتراضات مردمي صورت گرفته ، شكاياتي تنطيم شده و مسئول وعده حل مشكل داده اند. اما هنوز هم سهم مردم و شاغلين فعال در صنايع اين منطقه كه چمد هزار نفر مي باشند دود و آلودگي و بيماري است.

اما از دو ماه گذشته تاكنون حجم دود و بوي غير قابل تحمل آن چند برابر شده و طاقت را از مردم ربوده و كارد را به استخوانشان رسانده. به طوري كه ديگر از وعده ها خسته شدند و از مسئولين نااميد.
صداسيماي استان خوزستان اخيرا در برنامه زنده خود به طور اختصاصي به اين موضوع پرداخت و بخشي از مشكلات مردم و توضيحات و پيگيري‌هاي مسئولين را به نمايش گذاشت و خبرگزاري تسنيم خوزستان نيز با مسئولان مربوطه گفت‌وگوهاي تفصيلي انجام داده است كه اينجا مي‌بينيد.

اما چيزي كه در پايان دستگير ما شد چيزي بيش از آنچه كه مي دانستيم نبود. بحراني كه هر روز ابعاد آن در زمينه بهداشت و سلامت مردم گسترده‌تر مي‌شود و طرح‌هايي كه مسئولين براي حل مشكل ارائه مي‌دهند و اجراي آن را منوط به اختصاص بودجه مي‌دانند. بدون اينكه پاسخ دهند چه اتفاقي براي طرح‌ها و بودجه‌هاي قبلي افتاده كه كار به اينجا رسيده.

خبرنگار تسنيم سري به روستاهاي اطراف سايت دفن زباله صفيره رفته تا مشكلات مردم را از نزديك به نمايش بگذارد.

 


برگشت به تلکس خبرها