تلکس Oruj.ir | عروج: ترجمه «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان‌هاي روسي و اردو
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 07:18     کد خبر: 3952

معاون امور بين‌الملل مجمع جهاني اهل بيت(ع) از ترجمه‌ كتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان‌هاي روسي، اسپانيولي و اردو خبر داد.

به گزارش عروج؛ محمد سالاري، معاون امور بين‌الملل مجمع جهاني اهل بيت(ع)، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پويا، از برنامه مجمع براي انجام ترجمه‌هاي جديد از كتاب «انسان 250 ساله» خبر داد و گفت: پيش‌تر ترجمه اين اثر از سوي مجمع به زبان‌هاي انگليسي، فرانسه و هوسايي انجام شده است. همچنين ترجمه عربي اين اثر نيز در لبنان ترجمه و منتشر شد. قرار است مجمع اين كتاب را به زبان‌هاي روسي، اسپانيولي و اردو نيز ترجمه كند.

 

وي با بيان اينكه ترجمه‌هاي جديد نيز در كشورهاي مقصد توزيع خواهد شد، افزود: اين اثر از جمله كتاب‌هاي پرمخاطب در بازار كتاب ايران است. علاوه بر اين، ترجمه كتاب در برخي از كشورها نيز با استقبال خوبي همراه شده كه در نهايت به چاپ دوم رسيده است. به عنوان نمونه، چاپ دوم ترجمه انگليسي «انسان 250 ساله» نيز در هيوستون آمريكا به چاپ رسيده است.

 

«انسان 250 ساله» شامل سخنراني ها و مطالب دستنويس مقام معظم رهبري درباره زندگي سياسي ـ مبارزاتي ائمه(ع)، از پيش از انقلاب تا سال 1389 است. عنوان كتاب عيناً برگرفته از كلام منور مقام معظم رهبري است و بيانگر نوع نگاه ايشان به زندگي سياسي مبارزاتي ائمه(ع) است. علت اين نامگذاري بر روي زندگي ائمه(ع)، در مقدمه كتاب به تفصيل از بيانات ايشان آورده شده است.

 

اين كتاب شامل 17 فصل است كه نحوه چينش عناوين فصل‌ها، به صورت ترتيب تاريخي زندگي ائمه(ع)، از دوران پيامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادي و امام عسكري(ع) است كه بيانات مقام معظم رهبري درباره اين سه امام بزرگوار در يك فصل ارائه شده است. محتواي اين كتاب به دنبال انتقال مفهومي متعالي از مسير و مقصد زندگي مجاهدانه ائمه(ع) است و از اين رو بيش از آنكه يك كتاب تاريخيِ صِرف باشد، يك فراتحليل تاريخي است؛ كه به جاي شرح و تفصيل وقايع زندگي ائمه، نگاهي كل‌گرا به زندگي هر يك از معصومين با توجه به بستر تاريخي دوره مربوطه و در راستاي مقصود واحدي كه همه اين بزرگواران دنبال مي‌كردند، ارائه مي‌دهد. لذا آشنايي هر چه بيشتر خوانندگان محترم با تاريخ زندگي ائمه، تنفس در فضاي انسان 250 ساله را دلنشين تر مي كند.


برگشت به تلکس خبرها