تلکس Oruj.ir | عروج: معراج شهداي اهواز؛ "ميعادگاه وصال ۲ برادر" پس از ۳۲ سال چشم‌ انتظاري+ تصاوير
چهارشنبه، 28 تیر 1396 - 17:57     کد خبر: 3946

برادر شهيد غلامحسين يكي از شهداي جاويدالاثر دزفول در معراج شهداي اهواز حضور يافت و پس از ۳۲ سال به ديدار برادر شهيدش آمد.

به گزارش عروج؛ پيكر پاك و مطهر 4 تن از شهداي شناسايي شده دوران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان پس از سال‌ها غربت و بي نشاني به وطن بازگشت.

يكي از اين شهداي والامقام شهيد غلامحسين ديمي فرزند حسن است كه در تاريخ 15 مرداد ماه سال 1340 در دزفول ديده به جهان گشود و در دوران دفاع مقدس به جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام شد.

اين دليرمرد خوزستاني پس از حضور در جبهه‌هاي نور عليه ظلمت در تاريخ 25 تير ماه سال 1361 در عمليات رمضان به شهادت رسيد و در زمره شهداي جاويدالاثر قرار گرفت.

شهيد غلامحسين ديمي در سن 21 سالگي در منطقه عملياتي شرق بصره كتيبان به فيض شهادت نائل آمد و پيكر مطهرش پس از 35 سال شناسايي شد.

پيكر اين شهيد والامقام روز دوشنبه 26 تيرماه به همراه پيكر مطهر ديگر شهدا از طريق فرودگاه بين‌المللي اهواز به خاك پاك خوزستان بازگشت.

محمدرضا رفيعا(ديمي) برادر كوچك شهيد غلامحسين ديمي با حضور در معراج شهداي اهواز، نخستين فرد از خانواده شهيد است كه پس از 32 سال به ديدار برادر آمد و تابوتش را در بر گرفت.

محمدرضا در سال 1364 يعني 3 سال بعد از شهادت برادرش شهيد غلامحسين ديمي به دنيا آمد و هم اكنون 32 سال سن دارد.

پيكر پاك شهيد غلامحسين ديمي از شهداي جاويدالاثر دزفول همراه با 16 شهيد ديگر هم اكنون در معراج شهداي اهواز در پادگان شهيد علي محمودوند واقع در سه راه خرمشهر، اتوبان سردار شهيد اسكندري، كيلومتر 2 جاده اهواز انديمشك بين سازمان اردويي، گردشگري و راهيان نور سپاه حضرت ولي‌عصر(عج) خوزستان و شهرك شهيد ميثمي و جنب منازل سازماني شهيد بهشتي حضور دارد و اقشار مختلف به زيارتش مي‌آيند.


برگشت به تلکس خبرها