تلکس Oruj.ir | عروج: تأسيس مدارس دخترانه و پسرانه اسلامي توسط مركز استعداد ناب طليعه‌داران ظهور اهواز
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 16:05     کد خبر: 3940

مسئول مركز استعداد ناب مجموعه فرهنگي طليعه داران ظهور اهواز از تأسيس مدارس اسلامي دخترانه و پسرانه با هدف تربيت نوجوان مؤمن انقلابي خبر داد و گفت: ثبت نام اين مدارس آغاز و تا پايان مردادماه ادامه مي يابد.

به گزارش عروج؛ حجت الاسلام محمد طاهر جزايري مسئول مركز استعدادناب مجموعه فرهنگي طليعه داران ظهور اهواز به حلقه وصل گفت: از همان آغاز فعاليت مجموعه فرهنگي طليعه‌داران ظهور در اهواز باوجود آنكه معاونت پژوهش مجموعه فعاليت‌هاي خيلي خوبي درزمينۀ نوجوانان انجام‌ داده بود اما مشكلات و موانعي دررسيدن به هدف تربيتي مجموعه كه تربيت يك جوان مؤمن انقلابي است، وجود داشت.

حجت الاسلام جزايري بيان داشت: اين مشكلات نيز قرار نگرفتن قطعات اصلي جورچين تربيت يعني خانواده، جامعه و مدرسه در كنار هم بود. به همين دليل مجموعه فرهنگي طليعه‌داران ظهور جهت پر كردن اين خلأ و ايجاد يك محيط خاص براي تربيت نوجوان مؤمن انقلابي اقدام به تأسيس مركز استعدادهاي ناب نمود.

وي ادامه داد: جرقه فعاليت مركز استعدادهاي ناب از سال ۹۰ با شروع كار تحقيقاتي در اين زمينه و كسب مجوزهاي لازم از آموزش و پروش زده شد. اين مركز با راه‌اندازي دبيرستان پسرانه متوسطه اول با نام استعداناب صالحين رسماً فعاليت جدي خود را از سال ۹۳ آغاز نمود.

مسئول مركز استعدادناب تصريح كرد: در واقع مركز استعدادهاي ناب در يك‌چشم انداز ۱۰ ساله قصد دارد كه مجتمع‌هاي آموزشي اسلامي شامل تمامي مدارس و مراحل آموزشي را تأسيس نمايند و در سال سوم تأسيس خود علاوه بر دبيرستان پسرانه استعدادهاي ناب صالحين اقدام به راه‌اندازي پيش‌دبستان و دبستان دخترانه شهداي رضوان نمود.

حجت الاسلام جزايري در خصوص دليل راه اندازي مدرسه دخترانه شهداي رضوان افزود: براي تحقق يك جامعه اسلامي بايد به تمام افراد يك جامعه توجه كنيم در اهواز براي پسران در اين زمينه فعاليت‌هاي خوبي انجام‌شده است اما متأسفانه با توجه به اهميت تربيت مادران و دختران اسلامي در جهت رسيدن به يك جامعه اسلامي، براي دخترخانم‌ها فعاليت جدي و چشم‌گيري انجام‌نشده است. از اين حيث ما بر آن شديم تا يك كار ويژه‌اي براي دختران در اهواز انجام دهيم.

وي خاطر نشان كرد: يكي از ويژگي‌هاي يك مدرسه خوب وجود يك كادر خوب و مربيان و معلمان خوب در مدرسه است. دبستان شهداي رضوان هم در جهت رسيدن به اين امر گزينش‌هاي فراواني جهت انتخاب معلمان و مربيان مجرب و متخصص انجام داده است. يكي از ملاك‌هاي ما انتخاب افرادي است كه علاوه بر تخصص مهارت، علم ارتباط و كار با كودك را داشته باشند و از ويژگي‌هاي و نيازهاي كودك در سنين مختلف آگاهي داشته باشند.

اين مقام مسئول اضافه كرد: به‌طوركلي برنامه‌هايي كه پيش‌دبستان و دبستان دخترانه شهداي رضوان را از ديگر مدارس متمايز مي‌كند تربيت كودك مسلمان، خلاق، مسئوليت‌پذير، خردورز ،مولد، فعال و پرتلاش مي‌باشد.

حجت الاسلام جزايري ادامه داد: از جمله شاخص هاي اين مدارس رشد علمـي ، آمـوزشـي و توان فـكري با روشـهاي نـويـن، پرورش خلاقيت هاي ذهني و هوش عملي، رشد مهارت هاي فردي، اجتماعي و تقويت اراده و رشدِ اخلاق و ادب اسلامي و تربيت ديني است و ما تلاش خواهيم كرد در مدارس دخترانه شهداي رضوان به آرمان هاي بانوان مهدوي دست يابيم.

مسئول مركز استعدادناب طليعه داران ظهور اهواز يادآور شد: جداي از مباحث درسي فوق برنامه هاي گوناگوني نيز براي رشد و تربيت دانش آموزان در نظر گرفته شده است از جمله برنامه هاي ورزشي كه به صورت تخصصي دنبال مي شود و دانش آموزان يكي از ورزش هاي رزمي را در طول سال تحصيلي دنبال مي كنند، برنامه ديگر حفظ قرآن است به صورت موضوعي انجام مي شود، برنامه تغذيه سالم براي دانش آموزان و زنگ تكليف از ديگر برنامه هاي جانبي در اين مدارس است.

وي افزود: ثبت نام مدارس از ابتداي خردادماه آغاز شده و تا پايان مرداد ادامه مي يابد و والدين مي توانند جهت ثبت نام فرزندانشان به صورت غير حضوري در مجموعه طليعه داران ظهور اهواز ثبت نام و يا در مدارس حضور يابند و هزينه ثبت نام ها نيز با توجه به مناطقي كه مدارس در آنها واقع شده اند متفاوت است كه از 600 هزارتومان آغاز و تا سقف 2 ميليون 200 انجام مي گيرد.


برگشت به تلکس خبرها