تلکس Oruj.ir | عروج: عمليات مردمي «نسيم كرامت رضوي» در مناطق محروم خوزستان
جمعه، 18 فروردین 1396 - 18:56     کد خبر: 3916

به گزارش عروج؛ رسيدگي به محرومين و باز كردن گره‌هاي زندگي آنان همواره از دغدغه‌هاي مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي بوده است و در سالهاي اخير با توجه به ايجاد مشكلات فراوان اقتصادي و تحت فشار قرار گرفتن اقشار ضعيف جامعه، ايشان در مناسبت‌هاي مختلف نسبت به اين امر نگاه ويژه داشته و همه مسئولين را به رسيدگي به وضعيت محرومين سوق داده‌اند.

بنياد كرامت امام رضا عليه السلام وابسته به آستان قدس رضوي، تلاش دارد تا با تكيه بر الطاف الهي و استمداد از نام مبارك حضرت علي بن موسي الرضا (عليه السلام)، با سازماندهي نهضت خدمت رساني مردمي براي محرومين در عرصه رفع محروميت در پنج حوزه فرهنگي، تربيتي، ازدواج، اشتغال و درمان اقدام نمايد.

 از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين طرح «مردمي‌محور بودن» آن است. رابطين بنياد كرامت امام رضا عليه السلام با محرومين استان، روحانيون مستقر در اين مناطق هستند كه با توجه به حضور مستمر آنها در اين مناطق و شناخت كامل از وضعيت موجود، پس از سازماندهي به عنوان حلقه وصل بنياد و محرومين وارد عمل شده و به صورت كاملا خودجوش به ارائه خدمات به مردم مي‌پردازند.

 بر همين اساس ظرفيت‌هاي مردمي با محوريت روحانيون مستقر در مناطق محروم براي كمك به محرومين به ميدان آمده و با ايجاد يك شبكه قوي «مردمي» با حضور جوانان مومن انقلابي، فعاليت  شناسايي محرومين و توزيع بسته‌هاي اهدايي توسط گروه‌هاي مردمي و موسسات خيريه بومي صورت مي‌گيرد. به اين صورت كه اين گروه‌ها ابتدا اقدام به شناسايي نيازمندان منطقه خود نموده و سپس تعداد بسته‌هاي مورد نياز را به ستاد مردمي طرح نسيم كرامت اعلام مي نمايند، پس از آن  بسته‌هاي اهدايي را تحويل گرفته و هريك از بسته‌ها را به عنوان عيدانه امام رضا عليه السلام به خانواده محرومين اهدا مي‌كنند.

با توجه به حساسيت ويژه مسائل مربوط به خوزستان به ويژه پس از حوادث تلخ اخير، بنياد كرامت امام رضا عليه السلام در اولين قدم تصميم گرفت تا سلسله فعاليت‌هايي در جهت تكريم محرومين و مستضعفان عزيز اين منطقه در ايام عيد نوروز 1396 اجرايي كند و بر همين اساس پروژه عيدانه «نسيم كرامت» در دستور كار قرار گرفت.

در اين پروژه، بنياد با همكاري خيرين وخادمان علاقمند به امام رضا عليه السلام پس از شناسايي تعدادي از محرومين، با تهيه بسته‌هاي اهدايي به توزيع آنها اقدام مي‌كنند.

 بر اساس اين گزارش در اولين مرحله اين عمليات بزرگ خدمت‌رساني در ايام عيد نوروز  بيش از توزيع 25000 بسته ارزاق تبركي آستان مقدس امام رضا عليه السلام در شهرهاي مختلف اين استان از جمله حاشيه شهر اهواز، انديمشك، شوش، شوشتر، مسجد سليمان، انديكا، لالي، الوان، دشت آزادگان، دهدز، دزفول، هفتگل، ايذه و روستاهاي تابعه در ميان مردم پخش گرديد.

گفتني است اين عمليات بزرگ مردمي از روز ميلاد با بركت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) آغاز گرديده و همزمان با ايام عيد نوروز ادامه داشته و در سالروز ميلاد با سعادت حضرت اميرالمومنين علي (عليه السلام) به پايان خواهد رسيد.

 

 

برگشت به تلکس خبرها