انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در شهرستان دزفول

فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در شهرستان دزفول از کشف ۱۸۴ قبضه اسلحه غیرمجاز در استان خبر داد.

به گزارش عروج، سردار سید محمد صالحی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در راستای مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز در خوزستان، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با همکاری رده همنام شهرستان دزفول با رصد مستمر و تلاش شبانه‌روزی اعضای باند قاچاق سلاح که از طریق استان ایلام محموله سنگین سلاح را جهت توزیع وارد دزفول و در محل‌های مناسب جاساز کرده بودند، را شناسایی و برای دستگیری آنها اقدام کردند.

وی با بیان اینکه در این عملیات پیچیده و ضربتی ماموران پلیس اعضای ۵ نفره باند قاچاق سلاح را دستگیر کردند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۶۴ قبضه سلاح جنگی به همراه ۱۲۸ خشاب جنگی و مقادیر قابل توجهی مهمات کشف شد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در ادامه به اجرای طرح ارتقا امنیت عمومی با محوریت جمع‌آوری سلاح و مهمات غیرمجاز توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در استان اشاره کرد و افزود: از دستاوردهای این طرح دستگیری ۱۱۰ نفر از دارندگان سلاح و کشف ۱۲۰ اسلحه جنگی و شکاری غیر مجاز با ۲ هزار و ۳۷۹ عدد فشنگ است.

فرمانده انتظامی استان خوزستان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک پیرامون حمل و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.