امضا توافق نامه همکاری شرکت نفت و گاز اروندان با پارک علم و فناوری صنعت نفت

در حاشیه دومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه صنعت نفت تهران، تفاهم نامه پارک علم و فناوری صنعت نفت با موضوع رفع نیازهای فناورانه شرکت نفت و گاز اروندان و برگزاری رویدادهای حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت صورت پذیرفت.

به گزارش عروج و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، از جمله اهم موارد در نظر گرفته شده در این تفاهم نامه توسعه محصولات دانش بنیان تولید بار اول و خرید تضمینی، حمایت از طرح های فناورانه استحصال انرژِی از گاز های مشعل، افزایش بهره دهی چاه های کم بازده و توسعه فناوری های پیگ های هوشمند می باشد.

در این تفاهم نامه که به امضا مهندس عذاری اهوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و محمد اسماعیل کفایتی، رئیس پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز در آمد؛ قرار بر ارائه لیستی از نیازهای عملیاتی و فناورانه شرکت نفت و گاز اروندان در بخش های مختلف رنجیره ارزش نفت و گاز در قالب طرح ها، پروژه ها و سفارشات کالا به پارک فناوری صنعت نفت گردید، و در مقابل پارک فناوری صنعت نفت با بررسی نیازهای اعلام شده، همکاری جهت شناسایی و معرفی سازندگان، پیمانکاران و همچنین رفع نیازها با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها اقدام نماید.

در ادامه به برگزاری جلسات مشترک و منظم تا حصول به نتایج توافق نامه و پایش و ارزیابی عملکرد و اثربخشی آن در بازه یک ساله تاکید شد.