آماده باش هلال احمر خوزستان در پی بارش باران در اغلب مناطق استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: با پیگیری وضعیت بارش باران در شهرستان‌ها، تیم‌های امدادی این جمعیت برای امدادرسانی احتمالی در حال آماده باش هستند.

به گزارش عروج؛ وحید شعبانی دوشنبه در پی بارش باران در اغلب منابق خوزستان بیان‌کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی که سبب بارندگی در سطح استان شده آمادگی تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر به منظور پاسخگویی سریع به حوادث احتمالی ناشی از این بارش‌ها ایجاد شده و با توجه به استمرار باران از شب گذشته تا کنون در سراسر استان به حالت آماده باش در آمده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر معین دستگاه‌های امداد رسان در حوادث شهری است افزود: علاوه بر آبگرفتگی‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و بستر رودخانه های فصلی، احتمال ریزش ساختمان‌های نا ایمن به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهرها بر اثر بارش باران وجود دارد لذا ضروریست تیم‌های عملیاتی سطح آمادگی‌ها را افزایش دهند.

بر اساس الگوهای هواشناسی این سامانه بارشی تا اواخر روز پنجشنبه در خوزستان فعال است و سبب رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای در اغلب مناطق خوزستان، احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال بارش برف در ارتفاعات استان خواهد شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع بارش باران از روز اواخر وقت یکشنبه تا روز پنجشنبه هفته جاری ۲ هشدار زرد و نارنجی صادر کرده است.