آقای سردار کارگر بعد از جنگ به دزفول آمده ای؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عروج؛ وبلاگ پلاک در نوشته ای خطاب به سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نوشت: سردار کارگر رییس محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کل کشور، شب شنبه در برنامه شناسنامه که از شبکه سه سیما پخش گردید،  گفتند : […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عروج؛ وبلاگ پلاک در نوشته ای خطاب به سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نوشت:

سردار کارگر رییس محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کل کشور، شب شنبه در برنامه شناسنامه که از شبکه سه سیما پخش گردید،  گفتند : “در منطقه دزفول موزه ای احداث شده که سوم خرداد افتتاح اولیه آن صورت گرفت و در هفته دفاع مقدس به طور کامل از آن بهره برداری خواهد شد.”

سردار! با این حرفتان مشخص است هنوز به دزفول تشریف نیاورده اید و آمارت از موزه دفاع مقدس این شهر با استناد به اطلاعاتی بوده است که با عرض معذرت باید گفت اشتباه به عرضتان رسیده است.

فرمانده! می دانید که یک فرمانده خوب ، فرمانده ای است که خود از نزدیک میدان عملیات را رصد کرده و سپس دستورات لازم را بفرماید.

حاجی جان، موزه دزفول هنوز حتی یک غرفه برای نمایش ندارد، هنوز یک تابلو بر روی دیوارهای آن نصب نیست، هنوز در سالنهای آن ترددی غیر از امواج نور و باد و کارکنان آن وجود ندارد،  چهارم خرداد از چهار دستگاه سلاح و افتتاحی کاملاً نمایشی و اجباری که احتمالاً با دستور  نیروهای بالا دست ،صورت گرفت، انجام شد. – البته جنابعالی فرمودید در سوم خرداد که اصلاح بفرمایید در چهارم خرداد- موزه دزفول هنوز در حال ساخت و ساز است و البته پیشرفتهای خوبی داشته است و دراین بین کارهای پژوهشی زیادی نیز انجام داده است . اما هنوز این موزه عملیاتی نیست و مکانی برای بازدید عموم نمی باشد.

برادر، کار فرهنگی با کارهای دستوری نمی شود. پیشنهاد می کنیم خودتان قدم رنجه بفرمایید و با حضور در این مرکز از نزدیک مشکلات را نظاره کنید تا شاید کار افتتاح این مرکز به صورت اصولی انجام شود ، از پایان جنگ ۲۶سال گذشته است و دزفول بعنوان شهری که نماد مقاومت معرفی شده است هنوز موزه ای برای ارائه خاطرات و زنده نگهداشتن یاد آن ایام ندارد.

سردار! جهت اطلاع آن سرور گرامی باید عرض کنیم که طبق اطلاع ما، تازه مرحله عمرانی این مرکز به اتمام رسیده است و طبق گفته مسئولان اگر بودجه لازم تامین شود تازه تا دوسال آینده موزه آرایی تکمیل می شود!حال برادر شما از کدام بهره برداری سخن می گویید؟!

سردار! افتتاح نمایشی و بهره برداری غیر واقعی با روح بنیادی که قرار است فرهنگ ایثار و صداقت را ترویج دهد سازگار نیست. (خواهشاً دوستان استان و مرکز این موضوع را درک کنند)

حال عزیز دل برادر با کدام استدلال در برنامه ای تلویزیونی از بهره برداری کامل این موزه سخن می گویید؟!

سردار کارگر در قسمت دیگر از سخنان خود به سخنی از امام در خصوص میراث فرهنگی جنگ اشاره کردند:” از امام (ره) دست نوشته ای وجود دارد که ایشان در آن فرموده اند یکی از شهر های جنگ زده را به عنوان موزه نگه دارید تا دنیا بیاید و آن را ببیند. من شنیدم که وقتی نزدیکان از امام راحل در مورد محل احداث این موزه سوال کردند ایشان به خرمشهر اشاره داشته اند”.

درود خدا بر آن بزرگ مرد و رهبر کبیر انقلاب که در همه حوزه ها دید وسیع داشتند ، اما افسوس مسئولان مربوطه در بسیاری از حوزه ها عقب هستند . سرمایه دفاع مقدس به گفته رهبر عزیر انقلاب گنجی که باید به درستی استفاده شود

خوزستان بعنوان پایتخت جنگ تحمیلی خیلی بیشتر از این مراکز جهت انتقال فرهنگ آن دوران نیاز دارد. مثلاً با یک بد سلیقگی از منطقه سایتهای موشکی در منطقه عملیاتی فتح المبین غافل شدند و اصلاً اثری برای آیندگان به جا نگذاشتند جای جای خوزستان می تواند به مکانهایی برای انتقال فرهنگ آن دوران به آیندگان باشد به شرط اینکه مدیران ما نگاهشان قدری دقیق تر باشد

کارگز