The title of your home page
شنبه، 29 تیر 1398 - 20:31   
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3926صفحه نخست » مهمترین اخباردوشنبه، 1 خرداد 1396 - 12:45
کتاب «یادگاران؛ شهید دانایی» منتشر شد
سی و دومین جلد از مجموعه «یادگاران» که به خاطراتی از «شهید داوود دانایی» می‌پردازد، توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد
  

به گزارش عروج به نقل از کوچه شهید؛ سی و دومین جلد از مجموعه «یادگاران» که به خاطراتی از «شهید داوود دانایی» می‌پردازد، توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد.

پس از چاپ کتاب های «همسایه پیامبر» و «حبیب خدا» این کتاب، سومین اثر از گروه فرهنگی شهید بقایی بهبهان می باشد که توسط حجت الاسلام والمسلمین محسن نعماء به رشته تحریر در آمده است.

 

این مجموعه شامل 100 خاطره کوتاه درباره شهید داوود دانایی جانشین گردان فجر بهبهان است که در آن، به روایت خاطراتی از زبان خانواده و دوستان شهید پرداخته است.

 کتاب «یادگاران؛ شهید دانایی» در 112 صفحه با شمارگان 1100 نسخه، قطع پالتویی و به بهای 6,500 تومان منتشر شده است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم‌:

اگر کسی از تو بخواهد که نَفَست را به او بدهی و خودت بی نَفَس بمانی چه میکنی؟ اگر کسی از تو بخواهد که جانت را به او بدهی و خودت بی جان بمانی چه میکنی؟ لابد اگر خیلی هنرمند باشی و دل دریایی داشته باشی، می نشینی و کمی فکر می کنی و بعد از کلی کلنجار رفتن با خودت قبول می کنی. آن وقت همه هم تو را ایثارگری می نامند که در دنیا کمتر نظیری برایش هست. حال اگر کسی درِ

خانه ات را بکوبد و از تو نَفَست و جانت را بخواهد و تو حتی به اندازه کمترین زمانی هم مجال فکر کردن نداشته باشی چه می کنی؟

شاید تصورش برایت سخت باشد، اما داوود قصه ما چنین مسئله فرضی برایش محقق شده بود؛ آن هنگام که راکت های شیمیایی بر سر گردانش فرود آمد و او ماسکش را از صورتش در آورد و به یکی از نیروهایش داد که ماسکی نداشت و آنگاه خود مثل شمع، ذر ه ذره آب شد. داوود قصه ما صدها خصلت نجیبانه داشت و آن خصلتی که بر همه خصلت هایش سبقت گرفته بود ایثارش بود. ایثاری که از بچگی و نوجوانی تجربه و تمرینش کرد و کاری کرد که نفس کشیدن در جهنم شیمیایی برای او پلی شد برای نفس کشیدن در باغ های با طراوت بهشت.

این کتاب صد خاطره از مردی است که در بچگی، در آینه وجودش، فقط خود را می دید، اما بزرگ که شد در آن آینه فقط خدا بود و خدا و دیگر هیچ.   

منبع: koocheyeshahid.ir
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی عروج می‌باشد.
INFO@ORUJ.IR
پشتیبانی توسط: خبرافزار