The title of your home page
چهارشنبه، 1 فروردین 1397 - 00:03   
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3898صفحه نخست » مهمترین اخبارپنجشنبه، 28 بهمن 1395 - 21:37
حضور تنها طراح فونت خوزستان در نمایشگاه رسانه دیجیتال
یکی از آرزوهای من این است که بتوانم از طراحان گمنام فونت در سراسر کشور حمایت کنم و این توانمندی را در سراسر کشور فراگیر کنم تا تحولی جدی تر در عرصه فونت فارسی رخ دهد
  

به گزارش عروج؛ یکی از هنرمندانی که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال شرکت کرد علی سواری بود. علی سواری با فوق دیپلم نرم افزار بیش از 5 سال است که در زمینه کمتر توجه شده فونت فارسی ورود کرده است. وی یکی از مهمترین سایت کشور را در این زمینه راه اندازی کرده و از اهواز آن را مدیریت میکنند. ما با وی گفتگویی کردیم که خواندنش میتواند برای شما جالب باشد.

 

حضور تنها طراح فونت خوزستان در نمایشگاه رسانه دیجیتال


هدف شما از شرکت در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی چیست؟
برای من بسیار ارزشمند است که بتوانم به طور مستقیم با مخاطبین سایت ارتباط برقرار کنم. نظراتشان را بشنوم و احیانا برخی از تجارب خود را در اختیار آنها قرار دهم. یعنی ارتباط رودرو از دو جهت خوب است. اول اینکه کاربران با طراحان فونت و روال طراحی فونت آشنا میشوند. و من در مقابل بتوانم برخی از دغدغه ها و مسائل مرتبط با این موضوع را با آنها مطرح کنم.
نکته مهم تر اینکه فضای نمایشگاه برای خود صاحبان غرفه میتواند بسیار مفید باشد. یعنی افراد خبره در زمینه های مختلف فضای مجازی رابطه برقرار کنم و از نظرات و تجارب آنها استفاده کنم.

 

حضور تنها طراح فونت خوزستان در نمایشگاه رسانه دیجیتال


استقبال مخاطبین از غرفه شما چگونه بود؟
طبعا غرفه فونت مخاطب خاص دارد که معمولا شامل گرافیست ها، برنامه نویسان، طراحان سایت و... است. ولی برای بازدیدکنندگان هم جالب توجه است که مرکز فعالیت ما اهواز است. چرا که اکثرا عادت کردند بحث های تخصصی خصوصا موضوعات مرتبط با گرافیک را در پایتخت دنبال کنند.


اینکه مرکز فعالیت شما در اهواز است و در پایتخت نیست برای شما مشکلی به وجود نیاورد؟
با توجه به نگاه مرکز گرایی در کل وجود دارد طبیعتا برای ما هم مشکلاتی پیش آمده. مثلا سفارشات کمتری به ما داده میشود. و همچنین با اساتید خط و فونت دسترسی نداریم. ولی امیدوارم بتوانم در حد خودم این نگاه مرکز گرا را بشکنم و فعالیت تخصصی و حرفه ای خود را در همین اهواز دنبال کنم. البته تلاشم را هم میکنم که با طراحان فونت سراسر کشور ارتباط برقرار کنم و از دانش و تجارب آنها نیز استفاده کنم که از رشد و پیشرفت باز نمانم.

 

حضور تنها طراح فونت خوزستان در نمایشگاه رسانه دیجیتال


برنامه شما برای آینده چیست؟
اول اینکه دانش و تخصص خود را در زمینه فونت بالا ببرم و خود را به سطح بهترین طراحان فونت جهان برسانم. و هچنین یکی از آرزوهای من این است که بتوانم از طراحان گمنام فونت در سراسر کشور حمایت کنم و این توانمندی را در سراسر کشور فراگیر کنم تا تحولی جدی تر در عرصه فونت فارسی رخ دهد. چرا که ایران در زمینه خط و فونت فارسی برخلاف کشورهای عربی پیشرفت چندانی نداشته است.

   
  
کلیدواژه ها: فونت فارسی - علی سواری - font - ahwaz


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی عروج می‌باشد.
INFO@ORUJ.IR
پشتیبانی توسط: خبرافزار