The title of your home page
 صفحه اول    درباره ما    ارسال خبر    تماس    آرشیو    پیوندها  
شنبه، 5 خرداد 1397 - 00:32   
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3805صفحه نخست » مهمترین اخبارپنجشنبه، 2 دی 1395 - 16:50
خواهر شهید نمد مال‌زاده؛
"شجاعت منصور" زبان‌زد بود
پیام شهدا در راستای حفظ انقلاب و ایجاد امنیت در جامعه مورد تاکید رهبر ‌انقلاب است و ما باید از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم چرا‌که شهیدان، پرچم‌داران همیشگی انقلاب هستند.
  

به گزارش عروج؛ شهید والا مقام منصور تقی نمد مال زاده در نخستین روز سال 1343 دیده به جهان گشود تا اندیمشک فرزندی ماندگار به تاریخ، تقدیم کند.

وی باوجود سن و سال کم در همان سال‌های ابتدایی نوجوانی با حضوری فعال در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی، مسیر انقلاب و خط مشی امام راحل را به عنوان سرفصل زندگانی خود تعیین و در این مسیر حرکت کرد و سر انجام وی در شهریورماه سال 1360 و در دهلاویه شربت شهادت نوشید.

خبرنگار ما با حضور در منزل خواهر منصور تقی نمد مال زاده، با صغری نمد مال زاده به گفتگو نشست.

مهم‌ترین ویژگی شهید والامقام منصور تقی نمد مال‌زاده چه بود؟

خواهر شهید: منصور از همان دوران کودکی و هم زمان با آغاز مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی و انقلاب مردمی و اسلامی آن دوران به رهبری امام راحل و همراه با دیگر مردم، حضوری پرشور و فعال داشت و همین مقوله منصور را بیش از هر زمانی در کانون توجه قرار داده بود.

منصور از همان زمان پرواز در مسیر اسلام و انقلاب را تمرین کرده بود وقتی جوانی با آن سن و سال، هم‌پا و هم راه مردان و زنان سرزمین یک‌هزار شهید اندیمشک به‌دعوت امام راحل در ایجاد یک نظام اسلامی لبیک می‌گوید، بیان‌گر یک منش و روحیه منحصر به فرد در مسیر بصیرت و ولایت‌مداری است که به خوبی در مسیر زندگی و شهادت وی مشخص و متمایز است.

بزرگ‌ترین میراث شهید نمد مال‌زاده برای نسل جوان چیست؟

خواهر شهید: شهدای ما به دنبال حق و حقیقت بودند که حقیقت برای آنان عاشورا، امامت، ولایت، امر به معروف و نهی از منکر بود و در طول دفاع مقدس رزمندگان ما با دستان خالی و سلاح کم، بر خیل دشمنان و سلاح‌های مختلف غلبه کردند و این مسئله به دلیل اعتقاد راسخ آنان به ولایت، توکل بر خداوند و فرهنگ عاشورایی بوده است.

امروز مهم‌ترین وظیفه ما پیام‌رسانی شهدا است چرا که شهدا به ما پیام ولایت‌مداری و ایستادگی در برابر شهدا را دادند و ما هم باید با توجه به حقانیت راه‌شان، به فراگیری علوم اسلامی در مکتب اهل‌بیت (ع) بپردازیم و باید بدانیم که انتقال فرهنگ، باور و حقیقت شهدا و ولایتمداری مهم‌ترین وظیفه ما در قبال شهدا است چراکه این منطق، بزرگ‌ترین میراث شهدا برای ما بوده و ماندگار می‌ماند.

مهم‌ترین شاخصه شهدا که بتوان به نسل جوان معرفی کرد از نظر شما چیست؟

خواهر شهید: یکی از شاخصه‌های شهیدان و به‌طور کلی ایثارگران نسبت به دیگر افراد جامعه، ولایت‌پذیری بدون قید و شرط و مطیع ولایت الهی آنان بوده که در زمان غیبت امام عصر(عج) در ولایت فقیه، تجلی می‌یابد.

یاری‌کردن ولی امر مسلمانان و تلاش برای تحقق اهدافش، پایبندی به دستورهایش و رعایت حقوق و احترام ایشان از ویژگی‌های شهیدان هشت سال دفاع مقدس ایران اسلامی بوده است.

امروز با بررسی حوادث و حماسه‌های دفاع مقدس به این مسئله پی می‌بریم که مسئله عمیق‌تر از این‌هاست که ما فکر می‌کنیم و و این انقلاب ریشه‌هایی در نهضت‌های صدر اسلام و قیام عاشورای حسینی دارد که این شهدا از طریق ولایت فقیه بدان ایمان و به درجه یقین رسیده بودند که با کوتاه‌ترین زمان به درجات عرفانی نائل شدند.

نقش شهدای هشت سال دفاع مقدس در تامین امنیت کشور چگونه است؟

خواهر شهید: شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند و بر این اساس همه ما باید ادامه‌دهنده راه این عزیزان در راستای حفظ و کیان از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشیم‌ چرا که شهید نزد خداوند متعال نیز از جایگاه والایی برخوردار است و از این‌رو می‌توان گفت شهدا به حق زنده‌اند.

ما باید بدانیم که پیام شهدا در راستای حفظ انقلاب و ایجاد امنیت در جامعه مورد تاکید  رهبر انقلاب است و ما باید از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم چراکه شهیدان، پرچم‌داران همیشگی انقلاب هستند و  شهیدان با نثار خون خود اسلام ناب محمدی و راه سرخ حسین(ع) را به مردم هدیه دادند و ما نیز باید رهروان خوبی برای راه شهیدان باشیم.

براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، تجلیل مقام شامخ شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پایه انقلاب اسلامی است و به برکت وجود شهدا، امروز انقلاب اسلامی بر قله‌ رفیع افتخار قرار دارد و امید است شهدا چون چراغی پرفروغ، روشنگر راه ما باشند.

یک از ویژگیهای بارز منصور شجاعت وی بود که منوط به میدان جنگ نبوده و ریشه در خانه و خانواده‌ ما نیز داشت و امید است که بتوانیم پیام‌های شهدا را دریابیم و از آن‌ها الگو گرفته و راه آن‌ها را ادامه داده و به جوانان منتقل کنیم چرا که تمام دارایی ما از منصور و منصورها است که با صلابت در میادین جنگ، اقتدار امروز جامعه را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

مهم‌ترین پیام وصیت‌نامه پاسدار شهید منصور تقی نمد مال‌زاده چیست؟

خواهر شهید: توجه به اخلاق نیکو و پایمردی در برابر دشمن و حفظ روحیه استکبارستیزی و تقویت عزت اسلامی و انقلابی از بخش‌های مهم وصیت نامه منصور است  که متن کامل وصیت نامه این شهید والا‌مقام به شرح زیر است: 

با سلام و درود بیکران به رهبر انقلاب امام خمینی و امت شهید پرور ایران

با سلام به شهیدان بخون خفته ایران

این پیام را به امام امت برسانید که: ای امام، ای نماینده امام زمان(عج)، ای رهبر مستضعفان جهان؛ ما جوانان ایران تا زنده ایم نخواهیم گذاشت  هیچ ابر پوشالی به این سرزمین اسلامی و شهید‌پرور ایران برسد مگر اینکه از روی جنازه‌های یک یک ما بگذرد. امت مسلمان ایران با مشت‌های گره کرده خود بر دهان آمریکای جنایتکار و فرزندان نا‌خلف‌شان این منافقان از خدا بی‌خبر چنان بکوبید که دیگر نتوانند علیه این انقلاب توطئه کنند و خدای ناکرده امام امت را ناراحت سازند ابر قدرت‌ها باید بدانند که به‌یاری خدا و با رهبری امام امت‌مان ملت‌های مستضعف جهان  بیدار شده‌اند و دیگر نخواهند گذاشت که دستشان به یک وجب خاک مقدسشان بیافتد.

خانواده عزیزم و مادر و برادران و خواهران عزیزم، راهی که من رفته‌ام؛ راهی است برای اسلام و برای قرآن بنابر‌این برای من ناراحت نباشید. برادران عزیزم و خواهران عزیزم به مادرم دلداری دهید و به مادرم بگوئید مرا حلال کند و شیون و زاری نکند و نگذارید ناراحت شود. 

برادران سلاح ایمان را هم‌چنان در دست داشته باشید و با سلاح خدایی بجنگید و بجنگید تا زمانی که دست متجاوزان را از میهن اسلامی‌مان و از قدس عزیز آزاد سازید به امید پیروزی حق بر باطل، پیامی به پدرها و مادرها دارم؛ پدر جلوی فرزندان خود را که به بسیج و سپاه می‌روند، نگیرید چون راه خدا و پیامبر و رسول‌الله(ص) است‌.

به تمام دوستان و آشنایان و به همشهریان عزیز بگوئید هر که از من بدی دیده است، مرا حلال کند. خداوندا بار‌الها تو را به شکوه و عظمتت قسم می‌دهم که امام امت، خمینی بت‌شکن را تا انقلاب مهدی نگهدارد. در ضمن من مالی و اموالی ندارم، دارایی من همان ارثیه پدریم را به مستضعفین بدهید و از هر‌کس هر چیز که میخواهم حلالشان باد.

 

مرجع: تسنیم

گزارش از محمدامین جمشیدی

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی عروج می‌باشد.
INFO@ORUJ.IR
پشتیبانی توسط: خبرافزار